Microblading Nedir?

Microblading kaş uygulamalarının geliştirilmiş son sisteminin adıdır. Adını da yapım şeklinden almaktadır. Microblading daha önce yapılan kaş uygulamalarından farkı, kaşların arasına kıl efekti verilerek yapılan çizimlerle gerçek bir kaş görüntüsünü ortaya çıkarmaktır. Uygulama daha bittiği andan itibaren çok doğal, natürel ve sanki kişinin kaşları çoğalmış gibi bir görüntüye kavuşur ve dışarıdan anlaşılması mümkün olmayan kaşlara sahip olunur.

Microbladig de dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Uygulama tamamı ile tecrübe ve teknik bilgi gerektirmektedir, gelişi güzel yapılan çizgiler kaşa doğallık kazandıracağına daha yapay bir görüntü verecektir.

Uzmanın tecrübesi mutlaka araştırılmalı aksi halde ‘malzemesini alırım ben de yaparım’ diyen çok kişinin hatalı kaşlarını düzeltmekle ve silmekle geçiyor meslek yaşantımın bir bölümü. Belki düzeltmek te çok sorun değil fakat estetik olmayan, doğru seçim yapılmamış simsiyah kaşları her yerde görüp tanık olanlar kalıcı makyaj uygulamalarını böyle sanmalarına ve bir ön yargı geliştirmelerine sebep oluyor. Bize düşen ise mesleğimizi ispat etmek için saatlerce işin gerçeğini ve doğrusunu anlatmaya çalışmak oluyor. Bu sebepten kalıcı bir uygulama yaptırmadan önce iyi araştırılmalı ve gerekirse referanslar alınmalıdır.

Ortamın hijyen kurallarına uygun olup olmadığı gözlenmeli,

Kullanılan ürünlerin size özel açılıp açılmadığına dikkat edilmeli,

Uzmanın sizin fikrinizi alıp almadığına dikkat etmeli,

Uygulama sonrası neler yapmanız hakkında bilgi verilmesine dikkat etmeli.Microblading Nedir?