İpek Kirpiğin Dayanma Süresi Ne Kadar?

İpek kirpik bir ya da bir buçuk ay arası kullanıma göre dayanma süresi vardır. Neden 3 ay kullanılmıyor diye merak edenler olduğunu biliyorum sebebi şudur ki; doğal kirpiklerimiz de her ay uzamakta ve kirpik dibine çok yakın bir yere takılan ipek kirpikler doğal kirpiklerin uzamasıyla beraber öne doğru gelmekte ve zamanla da yapıştırılan yerden çözülüp doğal kirpikten ayrılmaktadır. Bu sebepten dünyanın her yerinde de kullanım süresi bu zaman aralığındadır.

İpek Kirpik Ne Kadar Zamanda Takılıyor?

İpek kirpiğin uygulama süresi dünyanın her yerinde ortalama bir saattir fakat yıllardır yaptığım bu uygulamada binlerce kişiye verdiğim hizmetten sonra ve el yeteneğinin gerektirdiği işlemlerdeki seriliğimden kaynaklı 30 ile 40 dk. Arası ipek kirpik uygulamasını bitirmekteyim. Son yıllarda sıklıkla duyduğum 2- 2,5 saatte bitirilen işlemlerde maalesef biraz acemilik sezinliyorum, mutlaka iyi iş çıkaranlar da vardır fakat her işin bir yapım süresi vardır ve kimsenin uzun saatler hiç kıpırdaman bir sedyenin üstünde vakit harcaması yapan kişiye de yaptıran kişiye de büyük eziyet olacağını düşünüyorum.

İpek Kirpik Doğal Kirpiklere Zarar Veriyor Mu?

İpek kirpik doğru zamanda çıkarılıp doğal kirpikler dinlendirilirse ( kirpiğe göre 4 ay ile 6 ay da bir dinlendirilmeli) ve uzman ellerde, başarılı ürünlerle uygulama yapılırsa zarar görmeyecektir.İpek Kirpiğin Dayanma Süresi