Green Peeling Nedir? Ne İşe Yarar?

Green Peeling adından da anlaşılacağı üzere bitkisel bir Peeling dir. Asla cilde zararı yoktur ve her hangi bir risk teşkil etmiyor. Green Peeling bitkilerden elde edilerek cildi soymaya yönelik bitkilerin karışımından elde edilmiştir.

Green Peeling ne zaman yapılmalı?

Leke tedavilerinin tümü sonbahar aylarında başlanır ve tüm kış süresince devam eder, asla yazın yapılamaz aksi halde lekeler çok daha fazla artacaktır.

Green Peeling ne kadar zaman da bir yapılır?

Cildin durumuna göre değişiklik gösterdiği gibi seans aralıkları 15 gün ile bir ay arasında öneriliyor.

Green Peeling sonrası cildin durumu nedir?

Uygulamadan sonra kişi 3 gün boyunca yüzünü yıkamamalı, bu süreçte sabah akşam güneş koruma faktörlü (SPF) nemlendirici kullanmalı ve nemlendiricisine sonradan da devam etmeli. 3 gün sonra cilt pul pul soyulmaya başlayacaktır bu görüntü kişinin sosyal yaşantısını etkilemeyecek düzeyde olacaktır. Cildin soyulması ortalama bir hafta kadar devam edecektir.

Green peelingin faydaları nelerdir?

Ciltteki kolojeni aktif hale getirerek ciltte sıkılaşma sağlar dolayısıyla cilt sarkmalarına da iyi gelir. İnce çizgiler üzerinde etkilidir, kırışıklıkları açar, cilt tonunu düzenleyerek lekelerin açılmasını sağlar. Cilde parlaklık, canlılık ve ışıltı kazandırır.

Green Peeling kimlere yapılamaz?

Kortizon kullananlara, yüksek oranda alerjisi olanlara, cildi çok hassas olanlara, hamilelere bu uygulamanın yapılması uygun değildir.Green Peeling