Elektro terapi hem fizik tedavi alanında hem spor sakatlıklarının rehabilitasyonunda hem de estetik amaçlı uygulamalarda uzun yıllardır uygulanmakta olan etkileri ve güvenirliği kanıtlanmış bir tedavi yöntemidir. Salonumuz da kullandığımız ‘Micro Plus’ cihazı da bu yöntemin kullanıldığı bir cihaz olarak üzerinde çalışılan kas gruplarının micro ve galvanik akımlarıyla uyarılarak kasılması prensibine dayanarak çalışır. Uygulama ile kaslar uyarılır, bu da kas tonisitesinin artışı ve artan enerji ihtiyacını karşılamak üzere çevre yağ dokularının kullanılması ile sonuçlanır.

Micro Plus cihazının lenfatik akışı destekleyerek lenfatik dolaşımda, lenfatik sıvı akışındaki sorunların normale dönüşünün sağlanması ve micro sirkülasyonunun artırılması gibi etkileri de söz konusudur. Micro sirkülasyonda ki artış revitalizasyon ve artan oksijenasyona bağlı olarak cilt tonisitesi artar.

Ağrısız bir yöntem olup, hücreler ve kaslar uyarılarak cilt ve vücudun sıkılaşması sağlanır. Uygulama esnasında farklı dalga boyunda elektrik akımı verilerek kasların uyarılması ve kaslarda izometrik kasılmalar yaratarak vücudun kendisini toparlaması sağlanır. Oluşturduğumuz bu kasılmalar vücudun enerjiye ihtiyaç duymasını sağlar ve ihtiyaç duyduğu enerjiyi kas arası yağları parçalayıp vücuttan atılmasını sağlıyor. Vücutta belli bölgelerde yani; kalça, basen, karın, kol, gıdı, bel lokalize olan yağ dokusunu azaltıp, aynı zamanda o bölgedeki dolaşım sistemini arttırıp selülitlerin giderilmesine yardımcı oluyor. Yine yüz ve karın germe operasyonlarından sonraki ödem atma, şişliği ve sertliği gidermek içinde muhteşem bir uygulamadır.

Micro Plus tam anlamıyla bir tembel sporu da diyebiliriz. Yattığınız yerde kaslarınız çalışırken, belli bir süre zarfında da vücudunuzda gözle görülür bir sıkılaşma meydana geliyor. Böylece spor merkezine gitmeden, istediğiniz fit görünümü elde edebiliyorsunuz.Micro Plus Cihazı