Uçlarındaki yüzlerce mikro iğnelerle cildin üzerinde belli prosedürler doğrultusunda cilde yapılan uygulamada kullanılan aletin adıdır. Bu alet kişiye özel açılıp tek sefer için kullanılır. Çok siteril bir ortamda uygulanmanın yapılması gerekmektedir, uzmanın eldiven kullanıp, uygulamaya başlanmadan önce de cilde uygun alkolle cildi temizlemesi gerekiyor.

Dermaroller ’ın faydaları nelerdir?

Kullanılan ürünle beraber değişik faydalar sağlayan bir uygulamadır, amaç eğer leke açmaksa leke açan bir serum ya da özel bir ürün yardımıyla, dermaroller’ın cilt yüzeyinde açtığı gözeneklerden en alt deriye kadar nüfus edilmesi sağlanır. Bunun yanı sıra hücre yenilenmesini sağlayarak bağ dokusunu da güçlendirir. Bu uygulamayı kırışıklık açmak için, cildi daha canlı göstermek için ve cildi toparlamak için de öneriyoruz.

Dermaroller kimlere yapılmaz?

Bu uygulama hemen herkese yapıla biliniyor, eğer cildi çok hassas ise kişinin daha soft bir uygulamayla cilde zarar vermeden başarıyla işlemi sonuçlandırmak mümkündür.

Dermaroller sonrası cildin durumu nedir?

Uygulamadan sonra bir gün su değmemeli, cilde uygun nemlendiriciler kullanılmalı. Bir gün sonrasında da ciltteki olumlu etkisi görülmeye başlanıyor.Dermaroller